Kuidas valida õige laen?

04.06.2020#Nõuanded

Laenupakkumisi on turul väga palju. Selleks, et kogu sellest suurest pakkumiste merest endale sobiv laen leida, tuleks eelkõige endale paar põhilist asja selgeks teha.

Nimelt on Sul vaja teada, millist laenusummat on Sul vaja, kui pikaks ajaks Sa oled nõus laenu võtma ning mis on Sinu maksimaalne igakuine makse, mida oled võimeline maksma. Lisake tasuks veel mõelda, kas Sa saad/soovid anda tagatiseks oma kinnisvara või auto. Kiirlaenude ja väikelaenude puhul tavaliselt ei ole vaja tagatist ja käendajat, sest seal on laenusummad väiksemad ning seetõttu on laenuandja risk ka väiksem.

Millist laenupakkujat valida? 

Kindlasti tasuks uurida, kas laenuandja on Finantsinspektsiooni poolt saanud loa tegeleda krediidi andmisega. Samuti tasub uurida sõprade-tuttavate käest, milliste laenuandjatega on neil häid kogemusi. Kindlasti tasub valida laenu selle järgi, kellel on soodsamad pakkumised. Praegu on paljudel laenuandjatel esimesed laenud 0% intressiga uutele klientidele. See anna võimaluse ilma suure intressikuluta laenata lühiajaliselt raha. Kindlasti veendu enne laenamist, millised on tingimused laenu ennetähtaegse tagastamise puhul ning kas ikka jaksad laenu õigeaegselt tagastada. Laenu tähtaja pikendamine ja maksegraafiku küsimine ei jäta Sinust  laenuandjale head muljet ning seetõttu võib olla järgmise laenu taotlemine keerulisem.

Boonuslaen pakub esimest laenu uuele kliendile soodsatel tingimustel – Sa saad laenu tagastada 30 päeva jooksul koos 1-eurose fikseeritud  tasu. Mingeid intresse 30 päeva jooksul ei lisandu. Maksimaalne laenusumma on uuele kliendile kuni 1000 eurot. Laenad 1000 eurot, maksad tagasi 30 päeva jooksul 1001 eurot. Pikema perioodi puhul hakkab 31-st päevast jooksma päevaintress 0,1318% päevas. Mida kiiremini ja rohkem tagasi maksad, seda soodsam laen on. Kasuta boonuslaenu prooviperioodi ja täida taotlus SIIN! 

Sorry, there are errors on the page: